SÖZLEŞMELİ TARIM

 

Ülkemizin uygun iklim ve toprak koşullarında yetişen meyve ve sebzeleri müşterilerimiz için özenle işlemek adına ve üründe kalite anlayışımıza istinaden sözleşmeli tarım uygulamalarını fabrikamızda uygulamaktayız.
Sözleşmeli tarım hem üretici hem de işletmeler açısından son derece faydalı bir uygulamadır. Bu uygulama sayesinde işletmemize istediğimiz hammadde kalitesini belli bir şekilde temin etmekte ve ürün standardizasyonunu yakalamaktayız.
ürettiğimiz hammaddelerin tohum, gübre, fide, zirai ilaçlarını kendi zirai ekibimizle çiftçilerimize temin etmekteyiz
Sözleşmeli tarımı fabrikamızın civarındaki köylerdeki çiftçiler ile yaptığımızdan dolayı ürünler fabrikamıza düşük tonajdaki römorklarla taşınmakta ve malın temiz ve vasıflı olması garanti edilmektedir.
Ayrıca sözleşmesiz tarımda çok ciddi kalite sorunları yaşandığından yaptığımız sözleşmeli tarım ile kalitemizi hammadde adımından güvence altına almaktayız.Böylelikle hammaddeler çok daha kısa sürede bekletilmeden işlenmektedir.
Fabrikamızda GDO Genetiği değiştirilmiş Organizmalara sahip tohum ve bitki materyali kullanılmamaktadır.
Sözleşmeli üretimler; çiftçilerin eğitim ve kontrolleri ile izlenebilirliğinin sağlanabilmesi için, "güvenilir gıda"nın tarladan başladığının bilincinde olan NAMSAL Ziraat Departmanı tarafından titizlikle takip edilmektedir.
İzlenebilirliğin, işletme içindeki üretimlerden müşteriye sevkine kadar ki bölümü ise, NAMSAL Kalite Kontrol Departmanı tarafından denetlenmektedir.